PRZEJDŹ DO GALERII  

„ Pojedziemy na łów, na łów,……..”

    W dniu 03.11.2012 odbyło się uroczyste otwarcie sezonu polowań jesienno-zimowych, polowaniem hubertowskim. Miało ono po raz pierwszy charakter polowania typu szwedzkiego z naganką.Aby do tego doszło przez wiele dni koledzy myśliwi wraz z tzw. grupą interwencyjną zajęli się przygotowaniem materiału, budową a następnie przewiezieniem gotowych ambon w odpowiednie miejsca naszego łowiska.Łącznie zbudowano 34 ambony.          Na „ wielkie łowy” na „ domek wichrowski” przybyły 72 osoby, w tym goście, osoby towarzyszące myśliwym, 40 polujących i 25 naganiaczy. Sygnaliści: Waldemar Ostrowski i Jarosław Parol zagrali sygnał „ Zbiórka myśliwych”. Obecnych na zbiórce przywitał Prezes Koła kol. Adam Jabłoński i Łowczy kol. Konrad Górecki. Zasady bezpieczeństwa na polowaniu omówił kol. Tomasz Tokarczyk. Następnie przystąpiono do uroczystości przyjęcia nowych myśliwych do naszego koła w osobach: Jarosław Trusiak, Jarosław Parol i Waldemar Korzeniecki, którzy złożyli ślubowanie. Prezes Koła z Łowczym wręczyli upominki w postaci myśliwskich noży dla kolegów, którzy szczególnie wykazali się w pracach na rzecz koła:
-Waldemar Iwaszko
-Sebastian Górecki,
-Tomasz Tokarczyk,
-Marek Wagner,
-Jarosław Spirydowicz.
Polowanie rozpoczęło się o godzinie 9:30 i trwało do 12:00.Pogoda może w tym szczególnym dla nas dniu nie była idealna ale najważniejsze, że „Hubert” darzył i humory dopisywały w tym doborowym towarzystwie. Po ułożeniu pokotu, Łowczy koła złożył meldunek o ilości upolowanej zwierzyny, wręczył złom i medale dla szczęśliwych nemrodów. Królem polowania został kol. Jerzy Ciepluch, który pozyskał  jelenia byka,
Vice królem został kol. Włodzimierz Kościński, pozyskał łanię i dzika
gość kol. Wojciech Kościński – łania
kol. Radosław Bystrzycki – łania
kol. Adam Ratajczak – łania
kol. Tadeusz Pełszyk – łania
kol. Grzegorz Kuształa – łania
gość kol. Maciej Chromy – 2 dziki
kol. Janusz Solanowski – dzik
kol. Wojciech Wierzbicki – dzik
Swoją obecnością zaszczycił nasze towarzystwo, zaproszony przez Zarząd Koła, Nadleśniczy Nadleśnictwa Wichrowo kol. Andrzej Reguła.Podziękował za zaproszenie oraz za ciekawe i udane polowanie, życząc kolegom myśliwym dalszych sukcesów łowieckich w kniei. Potem nad wichrowskim lasem rozbrzmiewały sygnały z trąbek myśliwskich, grane przez naszych sygnalistów kol. Waldemara Ostrowskiego i Jarka Parola, którzy otrąbili każdy zdobyty gatunek zwierzyny znajdujący się na rozkładzie. W dniu tak uroczystym oczywiście nie mogło zabraknąć biesiady myśliwskiej przy ognisku,która trwała do późnych godzin wieczornych.