Szanowni Koledzy!

Relacje z intensywnego życia naszego Koła powstają dzięki nam samym i naszemu zaangażowaniu ! Zwracamy się z gorącą prośbą o dzielenie się Waszymi myśliwskimi przygodami. Niedługo – bo już w 2023 roku – Koło Łowieckie Knieja Olsztyn świętować będzie sześćdziesięciolecie.

Naszym obowiązkiem jest nie tylko wykonywanie obowiązków związanych z gospodarką łowiecką. Równie ważną częścią naszej działalności jest też kultywowanie tradycji i jej zachowanie dla potomnych. Łowiectwo było, jest i będzie obecne w życiu społecznym mimo wysiłków wielu nieprzyjaznych ludzi nie mających realnej wiedzy o naszej pasji, kulturze i pracy dla środowiska, dobrostanu zwierzyny i współpracy z mieszkańcami naszych terenów. Aby to co robimy osadzić w realiach współczesnego świata trzeba dzielić się tym co robimy słowem i obrazem, bo tak dzisiejszy świat komunikuje swoje racje.

Zebraliśmy materiał roboczy do kroniki Koła. Niestety w znacznej mierze oparty jest o protokoły, sprawozdania z Zarządu Koła, czy Walnego Zgromadzenia Członków. Chcemy tchnąć w ten materiał życie! Chcemy ubarwić go Waszymi przygodami, wspomnieniami, czy fotografiami z lat minionych…

Dlatego zwracamy się z wielką prośbą o zgłaszanie chęci współpracy w tym zakresie. Wiemy, że czas nie pozwala, aby to wszystko spisać… tym się nie martwcie! Zajmiemy się tym. Wystarczy, że będziecie chcieli coś opowiedzieć – jesteśmy w stanie to nagrać, a następnie spisać z zredagować… Wystarczy, że będziecie chcieli podzielić się Waszymi przygodami w kniei, które złożą się na wielką historię Koła Łowieckiego Knieja Olsztyn.

Jeżeli macie jakieś pomysły, materiały, zdjęcia, historię wartą opowiedzenia, czy anegdotę… zgłaszajcie się do Pawła Błażewicza tel. 501-650-326 lub mailem: slownikmazurski@gmail.com (materiał roboczy Kroniki w załączeniu – czekamy na uwagi, sprostowania, uzupełnienia)

Razem napiszmy tę historię!!!